Spotkanie ze studentami i wykładowcami z Jekaterynburga

8 listopada 2017 roku grupa studentów psychologii  z Uniwersytetu Pedagogicznego w Jekaterynburgu spotkała się ze studentami II roku SUM filologii rosyjskiej i kultury Rosji i narodów sąsiednich. Spotkanie miało miejsce w Strefie Studenckiej UJ, w ramach zajęć Rosja i świat po 1945 roku, prowadzonych przez doktora Bartosza Gołąbka. 

Goście  opowiedzieli o swoim regionie i Uniwersytecie.  O życiu studenckim w Jekaterynburgu mówiła między innymi Arina Nosowa, jedna z 10 rosyjskich laureatek nagrody im. Aleksandra Sołżenicyna w 2016 roku. Nagrodę najzdolniejszym studentom wręczała wdowa po pisarzu, Natalia Dmitriewna Sołżenicyna, która gościła w naszym Instytucie w czerwcu bieżącego roku. 

Rosyjscy studenci zadeklarowali chęć współpracy ze studentami z Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej, a także zaoferowali współpracę w przygotowaniu projektu wymiany studenckiej.

Grupa rosyjska przyjechała do Krakowa w drodze ma konferencję do słowackiego Preszowa,  pod przewodnictwem prof. Natalii Leonenko oraz prof. Nadieżdy Bagiczewy.  Ekipie towarzyszyła również pani Anastazja Ibatullina z centrum wsparcia projektów  i programów studenckich. 

 

Data opublikowania: 10.11.2017
Osoba publikująca: Bartosz Gołąbek