Internetowe kontury rosyjskiego świata - wystąpienie dra Bartosza Gołąbka podczas Dnia Otwartego UJ

18 marca 2016 roku Uniwersytet Jagielloński, jak co roku o tej porze zaprosił licealistów rozważających kontynuację nauki na studiach wyższych do zwiedzenia swoich obiektów, i umożliwił także bezpośredni kontakt młodych ludzi z nauką i badaczami. Spotkania takie to doskonała okazja do zweryfikowania podjętej już wcześniej decyzji odnośnie wyboru kierunku studiów, a czasem być może moment odkrycia nowej pasji, lub zainteresowań. Między innymi tym celom służą wykłady popularyzujące badania  i naukę uprawianą w murach UJ.

Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej reprezentował w trakcie Dnia Otwartego UJ dr Bartosz Gołąbek z Katedry Kultury Słowian Wschodnich, z wykładem pt. Internetowe kontury rosyjskiego świata, którego kanwą były rozważania o dynamice rozwoju rosyjskojęzycznego internetu w ciągu ostatnich lat. Wystąpienia w sali seminaryjnej Auditorium Maximum wysłuchali goście Dnia Otwartego UJ, studenci i pracownicy naszego Instytutu.

zdjęcia: Magdalena Ochniak

Data opublikowania: 19.03.2016